Uncategorized

Gdzie kupić gaz pieprzowy? Jaki wybrać? – Sprawdź!

Gdzie kupic gaz pieprzowy Jaki wybrac

Spis treści

Gdzie kupić gaz pieprzowy?

To, gdzie kupisz gaz pieprzowy determinuje jego skuteczność oraz legalność posiadania. 

Należy zwrócić również uwagę, że gaz pieprzowy musi być odpowiednio przez sprzedawcę przechowywany. Nie może być wystawiony na działanie promieni słonecznych oraz wysokich temperatur. Warto zwrócić w przypadku zakupu gazu obronnego uwagę również na datę ważności. W przypadku gazów pieprzowych jest ona zawsze wyznaczona przez producenta. Im jest dłuższa, tym gaz pieprzowy pochodzi ze świeższej dostawy. Regułą jest przynajmniej 2-3 letni okres skuteczności.

Warto wiedzieć, że to gdzie kupimy gaz pieprzowy determinuje często jego skuteczność. Nie trudno sobie wyobrazić, że gaz kupiony na przysłowiowym bazarze może okazać się wysoce nieskuteczny. Skutkować to może niekiedy naszym zdrowiem lub życiem. 

W Polsce co do zasady do zakupu gazu pieprzowego najlepiej wybrać koncesjonowany sklep z bronią. Dokonując zakupu gazu pieprzowego w takim miejscu mamy pewność, co do jego legalności. Jest to szczególnie ważne, kiedy użyjesz gazu i obrońca pokrzywdzonego może szukać punktu, który obciąży Ciebie.

Kolejnym atutem jest to, że w przypadku użycia, zawsze sprzedawca może okazać nam pomoc prawną i przedstawić dowody na legalne nabycie tego typu środka do samoobrony. Największą jednak zaletą jest to, że gaz pieprzowy kupiony w sklepie z bronią na pewno będzie skuteczny. Jest to najważniejszy atut, który odpowiada na pytanie gdzie kupić gaz pieprzowy.

Szukasz gdzie kupić gaz pieprzowy? Wybierz sklep eobrona.plPosiadamy koncesję na sprzedaż tego typu środków, a także broni.

Od przeszło 30 lat prowadzimy sprzedaż broni i akcesoriów do samoobrony. Jesteśmy w stanie poznać twoje potrzeby oraz pomóc w wyborze, który na pewno będzie skuteczny.

Gdzie kupic gaz pieprzowy Jaki wybrac 2

Ile kosztuje gaz pieprzowy? 

Cena gazu pieprzowego zależy od kilku czynników. Cena w dużym stopniu jest zależna od renomy producenta oraz tego, gdzie został on wyprodukowany. Regułą jest, że gazy pieprzowe od renomowanych, zagranicznych producentów są droższe od polskich odpowiedników. Im bardziej renomowany i skuteczny gaz pieprzowy, tym cena jest wyższa. 

Wyższa cena sygnalizuje nam wyższą jakość oraz niezawodność. Wybierając gaz pieprzowy nie należy oszczędzać! Zawsze lepiej dokonać zakupu gazu pieprzowego o większej pojemności niż potrzebujemy oraz o większej mocy. 

Wyższa cena oznacza dużą niezawodność oraz większą skuteczność. Wybierając gaz pieprzowy należy odpowiedzieć sobie na pytanie czego od niego oczekujemy. 

Po drugie, cena gazu pieprzowego zależy od jego zasięgu, pojemności oraz stężenie środka czynnego. 

Gaz pieprzowy do 30 zł

Gazy pieprzowe w tym przedziale kwotowym charakteryzują się zazwyczaj niską pojemnością. Mają one stosunkowo niewielki zasięg oraz umiarkowanym stężeniem środka czynnego. Pojemniki z gazem z tego przedziału nie posiadają dodatkowego zabezpieczenia, chroniącego przed przypadkowym użyciem. Dobra półka cenowa do zakupu gazu pieprzowego przeciwko psom – gaz pieprzowy na psy.

Gaz pieprzowy do 50 zł

Dobra półka cenowa, która gwarantuje zakup gazu obronnego dobrej jakości. Gazy pieprzowe do 50 zł posiadają zazwyczaj klapkę ochronną, która zapobiega przed przypadkowym użyciem. Przedział, który gwarantuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości gazu pieprzowego.

Gaz pieprzowy do 100 zł

Do 100 zł można kupić już naprawdę mocny gaz pieprzowy. Od tej kwoty rozpoczyna się półka premium, dedykowana do profesjonalnego zastosowania. W przedziale do 100zł możemy już zakupić mocny i profesjonalny gaz pieprzowy. Gaz w tym przedziale cenowym posiada zazwyczaj znacznik UV lub barwnik znakujący. Pomaga to w późniejszej identyfikacji napastnika. Z tego przedziału cenowego korzystają zazwyczaj służby mundurowe oraz porządkowe. Dodatkowo w tej cenie możemy otrzymać naprawdę sporą pojemność, która gwarantuje użycie przez kilkadziesiąt sekund.

Najlepszy gaz pieprzowy

W przypadku mocnych gazów pieprzowych, liderem jest gaz pieprzowy Fox Labs. Gazy od tego producenta produkowane są w USA, a wykorzystywane przez służby mundurowe na całym świecie. Posiadają optymalnie dobraną mieszankę, która jest niebywale skuteczna. Dodatkowo wyposażone są z reguły w znacznik UV lub barwnik, przez co łatwo zidentyfikujemy sprawcę napadu. 

Jaki gaz pieprzowy kupic do samoobrony ? 

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa. Przede wszystkim musimy poznać zagrożenie, przeciwko któremu chcemy się obronić. Inny gaz przeznaczony jest do obrony osobistej w pomieszczeniu, a inny do samoobrony na zewnątrz.

Kolejnym czynnikiem może być liczba napastników. Jeśli nie spodziewasz się ataku przez grupę osób, to naturalnie wybierzesz małą pojemność gazu. W przypadku zagrożenia atakiem dużej liczby osób (grupy) musisz to wziąć pod uwagę przy zakupie.

Po drugie, należy określi czy użycie gazu pieprzowego nastąpi na zewnątrz, czy wewnątrz pomieszczenia. Użycie gazu pieprzowego w chmurze w pomieszczeniu nie jest najlepszym pomysłem. Z pewnością obronimy się przed napastnikiem, ale wytworzy to również inny problem. Gaz pieprzowy w chmurze użyty w pomieszczeniu porazi oparami również osobę broniącą się.

Gaz pieprzowy w żelu to dobry wybór, zarówno na zewnąrz, jak i do pomieszczeń. Substancja czynna z tego pojemnika wystrzeliwana jest w formie żelu, przez co pole działania zostaje zawężone. Gaz w żelu nadaje się przez to do użycia w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem tego typu gazu obronnego jest również niewrażliwość na deszcz czy mocny wiatr. Użycie nawet podczas wietrznej czy deszczowej pogody zakończy się obezwładnieniem napastnika.

Jak zneutralizować gaz pieprzowy ?

Gaz pieprzowy działa od 45 minut do kilku godzin. Natomiast skutki działania gazu pieprzowego mogą być odczuwalne przez wiele godzin. Czas działania zależy od stężenia użytego gazu pieprzowego oraz jego ilości. Może on ulec zmniejszeniu, gdy osoba nim potraktowana otrzyma pomoc. Do neutralizacji działania gazu pieprzowego przeznaczone są chusteczki neutralizujące oraz specjalne spraye. Dodatkowo dobrze sprawdza się w tym przypadku mleko, które neutralizuje skutki działania gazu. Niezbędne jest również przemycie twarzy oraz oczu dużą ilością bieżącej wody. 

Gaz pieprzowy dostępny bez zezwolenia zawiera OC (oleożywica). Pozyskuje się ją z naturalnych papryczek chili. Ostrość gazu pieprzowego określana jest w skali Scoville’a. Skala ostrości w przypadku gazów pieprzowych zaczyna się od około 500 000 SHU. Im więcej kapsaicynoidów zawiera się w gazie pieprzowym, tym jest on bardziej ostrzejszy. 

Skutki działania gazu pieprzowego

Gaz pieprzowy powoduje podrażnienie oczu, skóry i błon śluzowych. Dostanie się gazu pieprzowego do oczu może powodować ból, zaczerwienienie, łzawienie, trudności w otwieraniu oczu i wrażliwość na światło. Gaz na powierzchni skóry może powodować ból, zaczerwienienie, obrzęk i swędzenie. Wdychanie gazu pieprzowego może powodować kaszel, trudności w oddychaniu, podrażnienie nosa i gardła oraz katar. Efekty te są zwykle łagodne i tymczasowe, trwające od kilkunastu minut do kilku godzin.

Czy gaz pieprzowy może uszkodzić wzrok? 

W przeważającej większości przypadków użycie gazu pieprzowego nie powoduje trwałego uszkodzenia wzroku. Warto tutaj jednak zapoznać się ze specyfikacją gazu, który posiadamy. Niektóre z gazów pieprzowych (jak gaz pieprzowy na niedźwiedzie) dedykowane są do użycia tylko przeciw zwierzętom. Nie warto w takim przypadku testować i używać tego typu gazu pieprzowego na ludziach. Może to doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu, za który osoba broniąca się będzie odpowiedzialna. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *