Broń hukowa

Broń hukowa charakteryzuje się działaniem sygnalizacyjnym, w postaci głośnego huku. Zastosowanie tego rodzaju broni jest szerokie, od samoobrony i odstraszania, przez sygnalizację, kończąc na rozrywce. Generalnie broń z tej kategorii możemy podzielić na 2 typu: pistolety hukowe oraz rewolwery hukowe.  Zarówno pistolety, jak i rewolwery posiadają magazynek, który pozwala załadować kilka nabojów hukowych. 

Bardziej zaawansowane modele posiadają konstrukcję bliźniaczą w stosunku do współczesnej broni palnej, a ich zasada działania jest praktycznie identyczna, włącznie z wyrzutem łusek. Posługiwanie się bronią hukową znaczą nie różni się od obsługi broni palnej. W celu oddania strzału należy naładować magazynek, a następnie w przypadku pistoletów przeładować broń. 

Wyświetlanie 1–12 z 34 wyników

Adaptery do pistoletu Phantom 5,6mm 100szt. 65,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Naboje 6mm S&B short + Race świetlne 15 szt. ZESTAW 85,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Broń hukowa bez zezwolenia

Broń hukowa bez zezwolenia jest dostępna na terenie Polski dla osób pełnoletnich. Warunkiem posiadania broni alarmowej bez zezwolenia jest jej kaliber, nie może on przekraczać 6mm.  Z tego powodu w zasadzie broń hukowa występuje jedynie w dwóch wariacjach – na naboje typu short oraz na naboje typu long 6mm.  Wystrzał z broni hukowej wykorzystującej amunicję typu long jest kilkukrotnie mocniejszy, aniżeli wystrzał z amunicji typu short. Warto więc dopłacić do modelu broni hukowej, który dostosowany jest do strzelania amunicją hukową long.


Broń hukowa - do czego służy?

Zastosowanie broni hukowej jest bardzo szerokie i uniwersalne. Broń alarmowa sprawdzi się w szczególności w warunkach, kiedy potrzebujemy skutecznego sposobu na odstraszenie napastnika. Poprzez głośny wystrzał i realistyczny wygląd z powodzeniem możemy zabezpieczyć swoje mienie, jak i zdrowie. 

Przykładowe zastosowanie:

Odstraszanie ptaków – broń hukowa stanowi środek odstraszający, swoje zastosowanie znajdzie szczególnie w przypadku prowadzenia upraw sadowniczych lub rolniczych. Wystrzał z broni hukowej odstrasza ptaki, a gdy okaże się niewystarczający, to istnieje możliwość jego wzmocnienia poprzez użycie petard hukowych. 

Odstraszanie psów, dzikich zwierząt – z pewnością niejednokrotnie zostałeś zaatakowany przez bezpańskiego psa. Huk wystrzału z broni hukowej z pewnością odstraszy każdego agresywnego psa, co pozwoli uniknąć bezpośredniej konfrontacji ze zwierzęciem. 

Posiadając broń alarmowa możesz również wykorzystać ją do celów rekreacyjnych. Poprzez zastosowanie specjalnej rakietniczki, dołączonej zazwyczaj do broni hukowej przy zakupie, dedykowanej do danego modelu możesz wystrzeliwać kolorowe race świetlne oraz race hukowe z okazji nowego roku, urodzin lub innej okolicznościowej okazji. Nie potrzebujesz przy tym na to żadnego zezwolenia.