Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Kajdanki jednorazowe

Kajdanki jednorazowe to ciekawa alternatywa w stosunku do tradycyjnych kajdanek metalowych. Wykonane są zazwyczaj wytrzymałego tworzywa sztucznego lub nylonu.  Stosowane powszechnie przez służby mundurowe jak policja, straż graniczna, straż miejska oraz przez służby specjalne. Niewątpliwą zaletą i przewagą nad kajdankami tradycyjnymi jest ich waga oraz łatwość przenoszenia. Bez żadnego problemu możesz zapakować, zabrać ze sobą kilka sztuk kajdanek jednorazowych i nie będzie wiązać się to z większym dyskomfortem, brakiem miejsca czy zwiększoną wagą wyposażenia. Kajdanki jednorazowe możesz z powodzeniem schować do kieszeni lub umieścić w kamizelce taktycznej czy plecaku. 

Kajdanki jednorazowe są bardzo proste w użyciu, czas ich zaciśnięcia liczony jest w sekundach. Jest to szczególnie ważne, gdy liczy się czas na reakcję.  

Do usuwania kajdanek jednorazowych najlepiej użyć dedykowanych przecinaków do kajdanek. Oczywiście bez żadnego problemu można usunąć je zwykłym nożem, jednak w przypadku omsknięcia ostrza uszkodzeniu może ulec ciało osoby obezwładnionej.

Wytrzymałość kajdanek jednorazowych jest ogromna, nie ma w zasadzie możliwości aby osoba skrępowana samodzielnie oswobodziła się przy użyciu siły swoich mięśni.

Dużym atutem kajdanek jednorazowych jest również brak konieczności posiadania dedykowanego klucza do ich otwarcia. Rozwiązuje to problemy w szczególności, kiedy przekazujemy skutą osobę np. policji, służbom mundurowym lub firmom ochroniarskim.