Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Raca hukowa SUPER BLOW 1 szt. 2,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Raca pistoletowa SIGNAL 10 kolorów 10szt. 39,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Raca pistoletowa Zink Feuerwerk Angel Eyes 20 szt. 56,50 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Race 15mm hukowe + świetlne – 30 sztuk ZESTAW 72,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Race pistoletowe

Race pistoletowe przeznaczone są do stosowania wraz z bronią hukową w kalibrze 6mm – np. pistoletami START, Stalker, Phantom oraz rewolwerami ZORAKI czy EKOL. Race pistoletowe rozszerzają możliwości broni hukowej o dodatkowe funkcje – odstraszające, sygnalizacyjne i wzywania pomocy. Ich budowa cechuje się kierunkowością – jeden z końców pokryty jest materiałem zapalnym, który jest inicjowany przy wystrzale z broni hukowej. Średnica rac najczęściej wynosi 15mm. 


Race hukowe

Race hukowe przeznaczone do broni hukowe mają za zadanie potęgować – wzmacniać huk. Stosowanie rac hukowych umożliwia dedykowana rakietniczka, która dostaraczana jest przez producenta danego modelu broni. Ze względów bezpieczeństwa nie powinny być stosowane w tym wypadku zamienniki. Należy zwrócić duża uwagę na prawidłowe osadzenie racy hukowej w nasadce, w przeciwnym wypadku może nie nastąpić wybuch. Raca hukowa po wystrzeleniu z broni hukowej przelatuje jeszcze kilkanaście metrów, po czym następuje głośny wybuch połączony z sygnalizacją błyskową. Dzięki temu race hukowe mogą stanowić środek stosowany przez np. rolników czy sadowników, który ma za zadanie odstraszać szkodniki przed uszkodzeniem plonów. 


Race świetlne

Race świetlne są dość ciekawą alternatywą, w stosunku do rac hukowych. W zależności od producenta rac świetlnych cechują się one mnogością efektów świetlnych. Mogą być przydatne do urozmaicenia okolicznościowych imprez, sygnalizowania pozycji oraz wzywania pomocy. Raca świetlna do broni hukowej po wystrzeleniu pozostawia na niebie kolorowy efekt. Niektóre race świetlne dodatkowo mają efekt głośnego gwizdu. 


Race kolorowe - sygnalizacyjne

Race kolorowe po wystrzeleniu z pistoletu lub rewolweru hukowego przelatują kilka, kilkanaście metrów, po czym rozpryskują się tworząc różnobarwne efekty bez efektu hukowego.