Paralizatory TASER

Paralizator TASER użyty w przypadku obrony koniecznej (samoobrony) jest legalnym sposobem samoobrony. Do zakupu paralizatora TASER niezbędne jest ukończenie 18 roku życia. Na posiadanie tego typu urządzenia nie jest wymagane zezwolenie. Należy mieć jednak na względzie, że bez pozwolenia dostępne są jedynie modele o mocy do 10 mA. Zakup paralizatora warto dokonać w pewnym sklepie, jak eobrona.pl, w którym otrzymasz imienny dokument potwierdzający legalność posiadanego przez Ciebie urządzenia. 

Wyświetlanie jednego wyniku

Blackfire Blaster Black TASER 599,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Paralizator na odległość

Paralizatory na odległość to skuteczny sposób na samoobronę, który z powodzeniem może konkurować pod względem skuteczności z gazami pieprzowymi. Zasada działania paralizatorów typu TASER opiera się na rażeniu napastnika impulsem elektrycznym poprzez wystrzeliwane na odległość elektrody.  Zasięg strzału z paralizatora oscyluje w okolicy 4-5 metrów. Tego typu urządzenie posiada z reguły elektrody jednorazowe, które po jednokrotnym wykorzystaniu należy wymienić. Elektrody po trafieniu w korpus napastnika wbijają się w jego ciało lub odzież, po czym następuje wyładowanie elektryczne powodujące niekontrolowany skurcz mięśni uniemożliwiający jakikolwiek ruch w stronę osoby broniącej się. Większość modeli paralizatorów na odległość posiada dodatkowe funkcje, jak celownik laserowy oraz alarm dźwiękowy, co dodatkowo poprawia funkcjonalność tego środka do samoobrony. Konstrukcja paralizatorów TASER przypomina swoim wyglądem broń palną. Aktywacja elektrod (wystrzał) następuje po uprzednim odbezpieczeniu urządzenia i naciśnięciu przycisku spustowego. 

Paralizator TASER jest najskuteczniejszym urządzeniem tego typu na rynku. Wysoka skuteczność spowodowana jest bezpośrednim działaniem wyładowania elektrycznego na układ nerwowy i mięśniowy człowieka. W porównaniu do paralizatorów kontaktowych istnieje małe prawdopodobieństwo, że napastnik sam usunie wbite w swoje ciało elektrody i przerwie tym samym obezwładnienie.