Paralizatory kontaktowe

Paralizatory kontaktowe są skutecznym środkiem przeznaczonym do obrony koniecznej (samoobrony). Zasada działania paralizatorów opiera się na wyładowaniu elektrycznym, o wysokim napięciu, które powoduje przeskok iskry. Wysokie napięcia nie jest groźne dla życia człowieka, ponieważ wyładowanie posiada niskie natężenie (paralizatory bez zezwolenia posiadają moc poniżej 10 mA). Natężenie do 10 mA jest na tyle wysokie, że skutkuje skurczem mięśni oraz oddziaływaniem na układ nerwowy, co przekłada się na obalenie napastnika i jego chwilowe porażenie. Czas ten pozwala na oddalenie się w bezpieczne miejsce i wezwanie pomocy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Paralizator z gazem pieprzowym

Dużym ułatwieniem w przypadku samoobrony przy użyciu paralizatora jest posiadanie modelu z gazem pieprzowym, Paralizator z gazem pieprzowym cechuje wysoka skuteczność oraz uniwersalność. Obezwładnienie napastnika już z pewnej odległości przy użyciu gazu pieprzowego minimalizuje ryzyko i konieczność bezpośredniej konfrontacji. Jeśli sam gaz pieprzowy w paralizatorze okaże się nieskuteczny, to możesz się bronić w tradycyjny sposób, poprzez przyłożenie paralizatora do ciała lub ubrania napastnika. 

Paralizatory kontaktowe cieszą się dużą popularnością pośród służb mundurowych oraz porządkowych – np. agencje ochrony. Ma to swoje powody. Użycia paralizatora nie wiąże się przede wszystkim z oddziaływaniem na grupę napastników, a jedynie na konkretnego, który swoim zachowaniem narusza porządek publiczny. 

Paralizatory kontaktowe dostępne są jedynie dla osób pełnoletnich. Bez zezwolenia dostępne są modele o natężeniu poniżej 10 mA. Praktycznie wszystkie paralizatory bez problemu można nosić w kaburze.