Wyświetlanie jednego wyniku

Kajdanki na ręce

Kajdanki na ręce są skuteczny sposobem  na skrępowanie ruchów osoby agresywnej lub obezwładnionej. Spośród kajdanek na ręce możemy wyróżnić: kajdanki łańcuszkowe oraz kajdanki zespolone (sztywne). Różnica polega na połączeniu obejm na nadgarstki. Otwory na ręce w kajdankach zespolonych, jak sama nazwa wskazuje są połączone na sztywno. Osoba skuta nie ma możliwości wykonywania obszernych ruchów. Kajdanki na ręce łańcuszkowe posiadają połączenie typu pancerka, co w porównaniu do kajdanek zespolonych pozwala na odrobinę więcej swobody. 

Wybierając kajdanki na ręce musimy kierować się przede wszystkim ich jakością, a więc przede wszystkim wytrzymałością. W przypadku tańszych, azjatyckich produktów istnieje ryzyko, że kajdanki nie spełnią swojej roli i zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie. Zasada działania kajdanek jest bardzo prosta, a jednocześnie skuteczna. System opiera się na mechanizmie zapadkowym, który uniemożliwia bez odryglowania ruchu w przeciwną stronę. Dodatkowym mechanizmem, który podnosi bezpieczeństwo używania kajdanek na ręce jest podwójne ryglowanie. Dobre kajdanki cechuje przede wszystkim obszerna regulacja, podwójne ryglowanie oraz brak ostrych krawędzi, które mogą przyczynić się do uszkodzenia ciała skutej osoby. 

Kajdanki na ręce stosowane są przede wszystkim przez służby mundurowe – policję, straż miejska, straż graniczną. Możliwość ich użycia mają również agencje ochrony. Dopuszczone jest stosowanie kajdanek w celu obezwładnienia osoby do chwili przyjazdu policji.