Strzelby na kule gumowe

Strzelby na kule gumowe stanowią skuteczny środek do samoobrony. Z wyglądu nie odbiegają od współcześnie produkowanych modeli broni palnej. Na ich posiadanie nie jest wymagane zezwolenie, do zakupu uprawnione są osoby, które ukończyły 18 rok życia. Energia wystrzału z tego typu broni nie przekracza wartości 17J. Do strzelania ze strzelby na kule gumowe można wykorzystać amunicje jak: kule gumowe, kule gumowo – metalowe oraz kule pieprzowe. W zależności od użytego typu amunicji można uzyskać odmienne efekty, po trafieniu w ciało napastnika. Duże znaczenie ma tutaj również kaliber broni. Zasada jest prosta, im większy kaliber broni, tym większa energia kinetyczna strzału. Na rynku dostępne są strzelby w kalibrze .43, .50 oraz .68!

Wyświetlanie jednego wyniku

Strzelby RAM

Strzelby RAM na kule gumowe wizualnie, na pierwszy rzut oka amatora nie różnią się od współczesnej broni palnej. Każda strzelba składa się z podobnych części, poza mechanizmem spustowym – broń tego typu posiada system zasilania oparty na dwutlenku węgla. 

Proces ładowania strzelby RAM na kule gumowe rozpoczynamy od uzupełnienia magazynka. W zależności od potrzeb możemy skorzystać z jednego typu kul, jak i załadować magazynek rożnymi typami amunicji. Następnie umieszczamy w magazynku lub rękojeści ( zależy od modelu strzelby RAM) kapsułę CO2. Tak przygotowana broń jest gotowa do oddania strzału, bezpośrednio po zwolnieniu bezpiecznika. 

Nic nie stoi na przeszkodzie z prawem, aby taki typ broni przenosić w sposób skryty przy sobie przez cały dzień.

Warto rozważyć przed staraniem się o pozwolenie na broń palną zakup broni na kule gumowe. Pozwoli to ocenić nasze umiejętności przed egzaminem, a także zapoznać się z mechanizmem działania broni, jak i również posłużyć do treningu na sucho. 

Strzelba na kule gumowe napędzana jest z reguły przez sprężone powietrze w postaci naboju CO2 o wadze 12g lub 88g. Niektóre z modeli strzelb (jak np. obrzyn) posiadają specjalny zbijak, który umożliwia natychmiastową aktywacje kapsuły, bez konieczności używania klucza imbusowego. Jest to szczególnie ważne w przypadku sytuacji kryzysowych, kiedy liczy się każda sekunda i od tego zależy nasze zdrowie, a niekiedy życie.