Pistolety na kule gumowe

Pistolety na kule gumowe stanowią skuteczny środek do samoobrony. Z wyglądu nie odbiegają od współcześnie produkowanych modeli broni palnej. Na ich posiadanie nie jest wymagane zezwolenie, do zakupu uprawnione są osoby, które ukończyły 18 rok życia. Energia wystrzału z tego typu broni nie przekracza wartości 17J.  Do strzelania z pistoletu na kule gumowe można wykorzystać amunicje jak: kule gumowe, kule gumowo – metalowe oraz kule pieprzowe. W zależności od użytego typu amunicji można uzyskać odmienne efekty, po trafieniu w ciało napastnika. Duże znaczenie ma tutaj również kaliber broni. Zasada jest prosta, im większy kaliber broni, tym większa energia kinetyczna strzału. Na rynku dostępne są pistolety w kalibrze .43, .50 oraz .68!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Pistolet na kule gumowe RAM Umarex T4E HDP kal.50 449,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Pistolet RAM T4E TPM1 UMAREX .43 899,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Pistolet Walther RAM PPQ M2 T4E kal. 43 1249,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Pistolety RAM

Pistolety RAM na kule gumowe wizualnie, na pierwszy rzut oka amatora nie różnią się od współczesnej broni palnej. Każdy pistolet składa się z podobnych części, poza mechanizmem spustowym – broń tego typu posiada system zasilania oparty na dwutlenku węgla. 

Pistolet na kule gumowe napędzany jest z reguły przez sprężone powietrze w postaci naboju CO2 o wadze 12g. Niektóre z modeli pistoletów posiadają specjalny zbijak, który umożliwia natychmiastową aktywacje kapsuły, bez konieczności używania klucza imbusowego. Jest to szczególnie ważne w przypadku sytuacji kryzysowych, kiedy liczy się każda sekunda i od tego zależy nasze zdrowie, a niekiedy życie. 

Proces ładowania pistoletu na kule gumowe rozpoczynamy od uzupełnienia magazynka. W zależności od potrzeb możemy skorzystać z jednego typu kul, jak i załadować magazynek rożnymi typami amunicji. Następnie umieszczamy w magazynku lub rękojeści ( zależy od modelu pistoletu RAM) kapsułe CO2. Tak przygotowana broń jest gotowa do oddania strzału, bezpośrednio po zwolnieniu bezpiecznika. 

Nic nie stoi na przeszkodzie z prawem, aby taki typ broni przenosić w sposób skryty przy sobie przez cały dzień. Warto do tego celu rozważyć zakupienie polimerowej kabury, która znacząco ułatwia przenoszenie jednostki tego typu. 

Warto rozważyć przed staraniem się o pozwolenie na broń palną zakup broni na kule gumowe. Pozwoli to ocenić nasze umiejętności przed egzaminem, a także zapoznać się z mechanizmem działania broni, jak i również posłużyć do treningu na sucho.