Naboje hukowe

Naboje hukowe stosowane są jako amunicja do pistoletów oraz rewolwerów hukowych (nazywanych również straszakami). Są to naboje ślepe, które spełniają jedynie funkcje dźwiękowo – sygnalizacyjne. W zależności od modelu pistoletu lub rewolweru hukowego możemy wyróżnić: naboje hukowe short (krótkie) 6mm oraz naboje hukowe long (długie) 6mm. Dany typ amunicji jest dostosowany do danej broni. Wystrzał naboju hukowego powoduje hałas, który może pełnić funkcję odstraszającą, jak i sygnalizacyjną. Naboje hukowe w kalibrze do 6mm są dostępne bez zezwolenia, zakupu może dokonać każda osoba pełnoletnia. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Adaptery do pistoletu Phantom 5,6mm 100szt. 65,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Naboje 6mm S&B short + Race świetlne 15 szt. ZESTAW 85,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Naboje hukowe Long 5,6mm/16mm 100szt. wzmocnione 129,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Naboje hukowe UMAREX Long .22 100szt. 65,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Amunicja hukowa

Amunicja hukowa short oraz long 6mm swoim kształtem przypomina łuskę w kalibrze .22, na której nie jest osadzony pocisk. Podczas wystrzału inicjacji ulega ładunek prochowy, który znajduje się w jej wnętrzu, co powoduje efekt dźwiękowy w postaci huku. Amunicja hukowa podczas użytkowania prowadzi do powstawania dużej ilości nagarów w skutek wystrzałów, więc w celu zachowania sprawności broni należy ją sukcesywnie poddawać procesowi czyszczenia. 

Naboje hukowe wzmocnione w kalibrze 5,6mm mogą być stosowane w pistoletach z magazynkiem. Swoją budową odwzorowują one współczesną broń palną, a amunicja po wystrzale powoduje odrzut zamka, jak i przeładowanie broni połączone z wyrzutem zużytej amunicji. Stanowi to realistyczne odwzorowanie pracy broni palnej, co może posłużyć do treningu z bronią. Wzmocniona amunicja hukowa 5,6mm stanowi najgłośniejszy typ nabojów, który jest dostępny bez zezwolenia. 

Ślepa amunicja może być stosowana przez rolników do odstraszania dzikiej zwierzyny. Huk wystrzału z broni może okazać się również przydatny dla turystów do odstraszania drapieżników, podczas przemierzania terenów leśnych lub bezdroży górskich. Kolejną z możliwości jest stosowanie nabojów hukowych w celu rozrywkowym, przy okazji organizacji imprez okolicznościowych, świętowania nowego roku czy organizacji zawodów sportowych. 

W przypadku wyboru amunicji hukowej warto przede wszystkim kierować się jakością oraz marką. Tańsze naboje często okazują być się niewypałem, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Rekomendujemy zdecydowanie korzystanie ze sprawdzonych marek, jak Sellier & Bellot oraz Umarex.