Gaz pieprzowy

Gaz pieprzowy to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy w użyciu środek do samoobrony. Każdy z nas niejednokrotnie spotkał się z pewnością z niczym nieuzasadnioną agresją wobec naszej osoby oraz groźbami karalnymi. Bardzo dobrze wiemy, jak stresogenne są to sytuacje. W takich chwilach, szczególnie jeśli jesteśmy pod wpływem adrenaliny nie zawsze myślimy racjonalnie i dajemy ponieść się emocjom, co może być przyczyną bójki, a w konsekwencji utraty zdrowia lub nawet życia.  Niestety żyjemy w takich czasach, kiedy to my sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo, jak i bliskich nam osób. Najlepszym środkiem do samoobrony jest niewątpliwie gaz pieprzowy. 

Wyświetlanie 1–12 z 73 wyników

Jaki gaz pieprzowy wybrać?

Bardzo często otrzymujemy od naszych klientów pytanie: „Jaki gaz pieprzowy wybrać?”. Odpowiedź na tak zadane pytanie nie jest do końca prosta i oczywista. Po pierwsze, warto określić czy zamierzamy się bronić na terenie otwartym – ulicy, parku, w lesie. 

W takim przypadku sprawdzi się: gaz pieprzowy w chmurze, gaz pieprzowy w płynie . Jeśli szukamy gazu pieprzowego, który można użyć również w zamkniętym pomieszczeniu, to warto zastanowić się nad: gaz pieprzowy w żelu, gaz pieprzowy w pianie.

Drugą ważną kwestią jest to, czy chcemy bronić się przed napastnikiem czy przed zwierzęciem (gaz pieprzowy na psy, gaz pieprzowy na niedźwiedzie). W przypadku, jeśli mamy do czynienia z grupa napastników mały pojemnik gazu może okazać się nieskuteczny w swoim działaniu. Gaz pieprzowy to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy w użyciu środek do samoobrony. Użycie gazu pieprzowego nie wiąże się z koniecznością posiadania specjalnego przeszkolenia, jest to największy atut tego środka. Drugim, niewątpliwym atutem jest prawo, użycie gazu pieprzowego w warunkach obrony koniecznej nie jest zakazane na terenie RP.


Gazy pieprzowe - cena

Cena gazu pieprzowego jest zróżnicowana w szczególności pod względem: producenta, pojemności oraz środka czynnego. Gaz pieprzowy o dużym stężeniu kosztuje więcej, niż gaz pieprzowy o niskim stężeniu. Najtańszy gaz pieprzowy można kupić już za równowartość około 15 zł. Jest on skuteczny, ale trzeba mieć świadomość, że są to zazwyczaj pojemniki o niewielkiej pojemności i niskim stężeniu SHU oraz OC (środka czynnego). Dobrym kompromisem pomiędzy jakością, a ceną są gazy pieprzowe w przedziale cenowym 40-80 zł. Ostateczna decyzja należy do Ciebie. 


Gaz pieprzowy - gdzie kupić ?

Miejsce gdzie kupimy gaz pieprzowy jest również czynnikiem, który może wpłynąć na jego skuteczność. Niesprawdzony, nieatestowany gaz pieprzowy może dodatkowo zrodzić problemy natury prawnej, gdy zdecydujesz się go użyć. Gazy pieprzowe w sklepie eobrona.pl są gwarancją skuteczności oraz 100% legalności. Nie sprzedajemy produktów, których nie jesteśmy pewni. Dbamy o to, żeby na naszym stanie magazynowym były produkty o możliwie najdłuższej dacie ważności (2-3-4 lat – zależy od producenta), tak aby oszczędzić Twój portfel i zniwelować konieczność kolejnego zakupu w krótkim czasie.