Pałki teleskopowe

Pałki teleskopowe przeznaczone są w szczególności do samoobrony. Pałka teleskopowa jest legalna, na jej posiadanie oraz użycie w ramach prawa nie jest wymagane pozwolenie. Może posłużyć jako narzędzie do obrony koniecznej tylko w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Przy jej pomocy możesz zadawać uderzenia, jak i blokować ciosy. Pałka teleskopowa produkowana jest w wielu wariantach – jako pałka teleskopowa hartowana (baton), pałka teleskopowa sprężynowa oraz pałka teleskopowa policyjna. Na rynku dostępne są również modele rozkładane automatycznie. Poszczególne pałki różnią się zazwyczaj jakością wykonania, długością oraz stopniem twardości.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Pałka teleskopowa ESP 16” nikiel (EXB-16N NIK BH-02) 105,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Pałka teleskopowa hartowana ESP Compact 16” (ExB-16HS-BK) 170,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Pałka teleskopowa hartowana ESP Compact 18” (ExB-18HS-BK) 173,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Pałka teleskopowa hartowana ESP Ergonomic 16” (EXBO-16HE BLK) 129,00 

Zapisz się na powiadomienie o dostępności tego produktu.

Pałka teleskopowa hartowana

Wytrzymała pałka teleskopowa to taka, która nie ulegnie uszkodzenia po uderzeniu w twardą powierzchnie. Warto przy wyborze kierować się jakością i postawić na modele, które posiadają antypoślizgową rękojeść, zapobiegającą wypadnięciu z rąk podczas użycia.

Pałka teleskopowa składa się zazwyczaj z trzech metalowych, składanych segmentów. Do jej rozłożenia trzeba wykonać zamaszysty ruch. W celu złożenia pałki teleskopowej nie należy przykładać dużo siły. Wystarczy pozwolić jej upaść prostopadle do twardej powierzchni, a jej złożenie powinno nastąpić samoczynnie. 

Czym się charakteryzuje pałka teleskopowa hartowana? Hartowanie to proces obróbki cieplnej metalu, który ma na celu podniesienie twardości tego materiału. W przypadku pałki teleskopowej ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ hartowana pałka teleskopowa cechuje się przede wszystkim duża odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jest to najbardziej wytrzymały typ pałki. Wytrzymałość ma duże znaczenie, kiedy znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji kryzysowej, wymagającej od nas obrony naszego zdrowia lub życia.

Pałka teleskopowa policyjna

Pałka teleskopowa policyjna konstrukcyjnie nie odbiega od modeli, które dostępne są na rynku cywilnym. Jest ona w użyciu służb mundurowych, jak policja, straż miejska, straż graniczna. Może być zastosowana jako środek przymusu bezpośredniego. 

Pałka teleskopowa policyjna posiada w zestawie kaburę – nylonową lub polimerową, tak aby istniała możliwość zamocowania jej do oporządzenia na pasie taktycznym.  

W ofercie posiadamy modele firm jak, ESP, ASP, GS oraz KELMET.