Kajdanki

Kajdanki są nieodłącznym elementem służb mundurowych i jednym z tych atrybutów, z którymi bezpośrednio kojarzymy te formacje. Spośród kajdanek możemy wyróżnić: kajdanki na ręce, kajdanki na nogi oraz kajdanki jednorazowe. Kajdanki są również formą przymusu bezpośredniego, stosowaną przez służby mundurowe. Wybór kajdanek to dość ważny temat, ponieważ od ich jakości uzależnione jest skuteczne skrępowanie osoby obezwładnionej. Na ich posiadanie oraz użycie w obrębie prawa nie jest wymagane zezwolenie. Kajdanki posiadają z reguły łańcuszkową budowę, z dwoma regulowanymi klamrami na ręce lub kostki. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Kajdanki policyjne

Czym w szczególności charakteryzują się kajdanki policyjne? Przede wszystkim bardzo wysoką jakością wykonania, a także spełnianiem wielu norm, które obowiązują w międzynarodowym standardzie NATO oraz tych krajowych. 

Profesjonalne kajdanki policyjne wyprodukowane są zazwyczaj ze specjalnie dobranych materiałów, jak np. antyalergiczna stal nierdzewna. Dobre kajdanki nie posiadają ostrych części oraz nieobrobionych krawędzi, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia ciała osoby skutej. 

Kajdanki policyjne w naszej ofercie to modele wykorzystywane przez służby mundurowe oraz firmy ochroniarskie w codziennej pracy. To pewne produkty, o wysokiej jakości wykonania, które nie zawiodą w chwili, gdy ich potrzebujemy.


Kajdanki metalowe

Kajdanki metalowe o budowie łańcuszkowej oraz zawiasowej są najwytrzymalszymi kajdankami dostępnymi na rynku. Stalowe kajdanki posiadają szereg rozwiązań, które uniemożliwiają oswobodzenie się osoby skrępowanej. Obecność w niektórych modelach systemu podwójnego ryglowania zapobiega otworzeniu kajdanek w łatwy i szybki sposób przez osoby nieuprawione. Kajdanki metalowe posiadają system regulacji, który pozwala dostosować ich rozmiar do nadgarstków. 

Kajdanki metalowe na ręce oraz nogi są środkiem przymusu bezpośredniego, który ma za zadanie znacząco ograniczyć możliwość wykonywania ruchów rękami lub poruszania się.