Artykuły obronne

Gaz pieprzowy do torebki – jaki wybrać?

gaz pieprzowy do torebki
Gaz pieprzowy do torebki - jaki wybrać?

Gaz pieprzowy do torebki

Gaz pieprzowy do torebki to skuteczny sposób na samoobronę. Możliwe, że jako kobieta spotkałaś się z sytuacją, po której na poważnie zaczęłaś myśleć o czymś do obrony. Jeśli tak, to jesteś w dobrych rękach. Zakup gazu pieprzowego zapewni ci bezpieczeństwo oraz spokój ducha.

Jako troskliwy mąż lub ojciec szukasz gazu dla twojej kobiety lub córki? Zakup gazu dla bliskich Tobie osób jest słusznym wyborem. Już niewielki pojemnik daje duże poczucie bezpieczeństwa, a także skutecznie potrafi ochronić zdrowie oraz życie. Bezpieczeństwo osób najbliższych nie ma ceny, dobrze o tym wiemy. Jednak aby było ono zapewnione, trzeba o nim pomyśleć przed faktem, a nie po fakcie.

Damskie torebki są przygotowane na każdą ewentualność, więc w sytuacji kryzysowej odnalezienie gazu pośród innych przedmiotów może okazać się wyzwaniem. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup gazu pieprzowego w jaskrawym kolorze. Pojemnik w takim kolorze łatwo można odnaleźć pośród innych produktów. Drugą opcją jest przechowywanie gazu w torebce, ale w specjalnej, wydzielonej kieszeni. Gaz pieprzowy do torebki powinien mieć odpowiednią pojemność. Nie za małą, aby obrona była skuteczna na jednego lub kilku napastników. Pojemnik nie powinien być też za duży, bo tracimy pojemność i zajmuje on niepotrzebnie miejsce. Kompromisem jest tutaj pojemność około 50ml.

Gaz pieprzowy dla kobiet

Czym charakteryzuje się gaz pieprzowy dla kobiet? Nie posiada on żadnych specjalnych właściwości wyróżniających go spośród innych gazów, od strony skuteczności. Gazy te charakteryzuje jednak forma, w jakiej są sprzedawane. Można tutaj zwrócić uwagę na pojemność, formę oraz obecność dodatkowego zabezpieczenia. Dedykowane i reklamowane dla kobiet gazy pieprzowe, jak szminka z naszych doświadczeń są wysoce nieskuteczne. Dlaczego? Ponieważ nie gwarantują dostatecznie dużej ilości gazu pieprzowego, który służy do obrony. Dodatkową wadą takich gazów jest brak wyraźnie oznaczonego kierunku użycia. Może to doprowadzić do użycia przeciwko sobie. Skuteczny gaz, który warto zakupić powinien mieć powyżej 25ml. Zapewnia to jakąkolwiek możliwość obrony przed jednym lub dwoma napastnikami. 

gaz pieprzowy do torebki 2

Gaz do torebki w żelu 

Gaz pieprzowy do torebki w żelu to bardzo dobry wybór. Strumień żelu jest niewrażliwy na niekorzystne warunki pogodowe, jak deszcz i wiatr. Ma stosunkowo duży zasięg, a także skuteczność. Minusem jest natomiast konieczność celowania w twarz napastnika. Może być to utrudnione, w chwili gdy nerwy i stres biorą górę.

Zadzwoń i zamów

15 819 32 31

Gaz do torebki w chmurze

Gaz pieprzowy w chmurze ma tą właściwość, że kobieta nie musi dokładnie celować nim w napastnika. Wystarczy go rozpylić w jego kierunku, a następnie się oddalić. Minusem jest natomiast stosunkowo nieduży zasięg oraz wrażliwość na warunki atmosferyczne, jak deszcz czy wiatr. Gaz pieprzowy w chmurze średnio również nadaje się do stosowania w zamkniętych pomieszczeniach. Prędzej, czy później wszyscy obecni w pomieszczeniu odczują skutki jego użycia. 

Zadzwoń i zamów

15 819 32 31

Jak używać gaz pieprzowy? 

Każda kobieta poradzi sobie z użyciem gazu pieprzowego. Nie zachodzi konieczność przejścia w tym zakresie jakiegokolwiek szkolenia. Użycie gazu pieprzowego powinno być szybkie i skuteczne. Aby tak właśnie było, trzeba jedynie skupić się na wyciągnięciu gazu, wycelowaniu oraz użyciu. Paradoksalnie, etapem sprawiającym najwięcej problemów może być wyjęcie gazu lub odnalezienie go w kieszeni lub torebce.  Warto zastanowić się czy nie lepiej jest go przechowywać w wydzielonej kieszeni kurtki, płaszcza lub spodni. W szczególności, kiedy zachodzi duże prawdopodobieństwo jego użycia. W zależności od posiadanego modelu gazu może zachodzić konieczność jego odbezpieczenia. Niektóre, tańsze gazy pieprzowe nie posiadają w ogóle zabezpieczenia przed przypadkowym użyciem. Ma to swoje plusy i minusy. Plusem może być szybsze użycie. Minusem natomiast ryzyko przypadkowego użycia. Po wyjęciu gazu musimy go wycelować w napastnika. Najlepiej celować w kierunku głowy oraz oczu. Użycie gazu jest wtedy najskuteczniejsze oraz najbezpieczniejsze. Następnie należy zainicjować gaz poprzez pewne naciśnięcie spustu, na około 3-5 sekund. Bezpiecznym dystansem, na którym możemy użyć skutecznie jakikolwiek gaz pieprzowy są 2-3 metry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *