Artykuły obronne

Gaz pieprzowy dla kobiet – niezbędnik twojej torebki

gaz pieprzowy dla kobiet 2

Gaz pieprzowy dla kobiet

Jaki gaz pieprzowy dla kobiet warto wybrać?

Dokonując wyboru gazu pieprzowego dla kobiet trzeba odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań.

 • Czy zamierzasz użyć gazu w pomieszczeniu, czy na otwartej przestrzeni?
 • Czy zamierzasz przenosić gaz pieprzowy w torebce czy kieszeni?
 • Czy potrzebujesz gazu o dużym zasięgu?

Jak działa gaz pieprzowy ?

Napastnik trafiony gazem pieprzowym bezpośrednio w twarz może doświadczyć symptomów jak:

 • łzawienie oczu
 • podrażnienie śluzówek
 • duszności 
 • dezorientacja
 • obfite ślinienie
 • pieczenie skóry

Działanie gazu pieprzowego utrzymuje się do 60 minut, a w przypadku mocniejszych gazów pieprzowych do kilku godzin. 

gaz pieprzowy dla kobiet

O czym kobieta musi pamiętać po zakupie gazu pieprzowego?

Gaz pieprzowy dla kobiet okaże się skuteczny tylko wtedy, kiedy będzie ważny!

Z racji tego, że przeważająca większość gazów pieprzowych bez zezwolenia produkowana jest z naturalnych, niesyntetycznych składników, to każdy gaz posiada datę graniczną do użycia, określoną przed producenta. Warto bezpośrednio po zakupie sprawdzić ważność gazu pieprzowego dla kobiet i zapamiętać lub zapisać okres czasu, po którym konieczna będzie wymiana na nowy pojemnik. 

Gdy gaz pieprzowy dla kobiet jest dla ciebie totalną nowością i nigdy wcześniej go nie używałaś, to zdecydowanie rekomendujemy trening z jego wykorzystaniem. Udaj się na polną drogę lub w miejsce, gdzie nikogo nie zagazujesz i sprawdź możliwości swojego gazu. Pozwoli Ci to poznać to urządzenie i jego możliwości.

Po testowym użyciu gazu, w przypadku niewielkich pojemności warto zaopatrzyć się w drugi, nieużywany. Z każdym kolejnym użyciem zasięg gazu pieprzowego będzie mniejszy, przez co samoobrona może okazać się mniej skuteczna lub wręcz niemożliwa.

Liczba rozbojów, wymuszeń i kradzieży na terenie Polski w roku 2018 wyniosła 6473 przypadki. 

0
Przypadków w 2018 roku

Kiedy możesz użyć gazu pieprzowego

Użycie gazu pieprzowego jest dozwolone jedynie w przypadku obrony koniecznej (samoobrony). Kiedy możemy uznać, że zachodzi taka konieczność?

Z pewnością, kiedy napastnik stosuje wobec ciebie przemoc fizyczną lub dopuszcza się molestowania. W takich sytuacjach działaj szybko i nie czekaj na rozwój wydarzeń.

Użycie gazu pieprzowego może okazać się również niezbędne w stosunku do osób, które są agresywne po alkoholu lub narkotykach. Dobry gaz pieprzowy jest również w takich sytuacjach skutecznym narzędziem do samoobrony.

Gaz pieprzowy jako kobieta możesz użyć w każdej sytuacji, która zagraża twojemu zdrowiu, życiu, a także ogranicza twoją wolność. Należy równocześnie pamiętać, że bezpodstawne użycie gazu może wiązać się z poniesieniem odpowiedzialności karnej. 

Jak używać gazu pieprzowego?

1.
Trzymaj palec na spuście

Nie szukaj gazu po torebce lub kieszeniach

2.
Wyciągnij i wyceluj

Celuj napastnikowi w twarz.

3.
Naciśnij spust

Trzymaj przez 2-3 sekundy ciągle celując w twarz.

4.
Oddal się

Oddal się i w razie konieczności powiadom policję.

Użycie gazu pieprzowego jest dość prostą czynnością, która nie wymaga specjalnego przeszkolenia.

W skrócie, gaz pieprzowy używamy jak zwykły dezodorant. Większość pojemników z gazem ma dodatkowe zabezpieczenie w postaci klapki, pod którą trzeba włożyć palec w celu inicjacji wyrzutu gazu. Chroni to kobietę przed przypadkowym naciśnięciem spustu, a tym samym możliwością potraktowania gazem pieprzowym. 

Dlaczego gaz pieprzowy dla kobiet to najlepszy sposób na samoobronę?

Na rynku jest dostępnych sporo środków do samoobrony. Różni je przede wszystkim sposób użycia, a także skuteczność. 

Gaz pieprzowy jest najskuteczniejszym środkiem do samoobrony dla kobiet. Nie wymaga specjalnego przeszkolenia przed użyciem, jego skuteczność przy dokonaniu odpowiedniego, przemyślanego wyboru jest blisko 100%. 

Pozostałe metody, przy pomocy których możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo są o wiele bardziej wymagające w obsłudze, a także o wiele bardziej droższe w zakupie.

Dobrym przykładem są tutaj paralizatory, które naszym zdaniem w tradycyjnej, kontaktowej formie kompletnie się nie sprawdzą jako środek do samoobrony dla kobiet. Przede wszystkim paralizator kontaktowy wymaga bezpośredniego kontaktu z napastnikiem. W przypadku kobiet może okazać się to naprawdę niebezpieczne i nieskuteczne. Nie trudno jest sobie wyobrazić o ile większą siłą dysponuje mężczyzna, nawet wątłej postawy od bezbronnej kobiety. 

Jakich gazów dla kobiet nie warto wybierać?

Stanowczo, w przypadku gazu pieprzowego dla dziewczyn odradzamy przede wszystkim gazy o niewielkiej pojemności (poniżej 20ml) oraz wszelkie gazy pieprzowe pod postacią szminek i długopisów. 

Brak naszej rekomendacji wynika przede wszystkim z tak ważnego parametru, jakim jest pojemność gazu pieprzowego. Gazy pieprzowe poniżej 20ml mają zazwyczaj niewielki zasięg, co skutkuje koniecznością znacznego zbliżenia do napastnika przez broniącą się kobietę. Stwarza to duże ryzyko, że napastnik pokona siłowo broniącą się kobietę. 

Gaz pieprzowy w formie popularnych szminek ma również inną, dużo poważna wadę. Jest problematyczny w przypadku celowania, głowica zazwyczaj nie posiada widocznego ukierunkowania. Trzeba go szukać wzrokiem, lub palcem, co w przypadku ataku stanowi duży problem, ponieważ spanikowana kobieta może w najgorszym wypadku użyć gazu przeciwko sobie. 

Kobiety, które w szczególności powinny mieć gaz pieprzowy

Niejednokrotnie śledząc informacje prasowe, jak i te dostępne w mediach społecznościowych możemy się spotkać z nagłówkami, które mówią o napadzie lub próbie napadu na kobiety. Dochodzi do takich sytuacji już nie tylko po zmroku, ale i w biały dzień. 

Zdecydowanie warto zadbać o swoje bezpieczeństwo przed ryzykownym zdarzeniem, aniżeli zacząć myśleć o swoim zdrowiu i życiu po incydencie. 

 • Kelnerki, barmanki oraz hostessy
 • Sprzedawczynie
 • Studentki
 • Podróżniczki
 • Urzędniczki
 • Biegaczki
 • Rowerzystki

Polecane gazy pieprzowe dla kobiet - rekomendacja eobrona.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *