Prawo

Gaz pieprzowy za granicą – Mapa legalności

gaz pieprzowy za granica

Gaz pieprzowy za granicą – Mapa legalności

Legalność środków do samoobrony

W dobie otwartych granic i dużych ujednoliceń w prawie obowiązującym w Unii Europejskiej,  może się wydawać podczas podróżowania po Europie, że wszędzie mamy takie same możliwości samoobrony. Warto nadmienić, że Polska w statystykach Europejskich jest krajem, w którym jest bardzo bezpiecznie. Nie można tego powiedzieć jednak o takich krajach jak Wielka Brytania, Francja, Belgia czy Holandia, gdzie ryzyko napadu lub gwałtu jest nieporównywalnie większe. Rzeczywistość wygląda niestety dość odmiennie i w przypadku niektórych krajów zadziwiająco. Gaz pieprzowy w wielu krajach posiada dość istotne ograniczenia w kwestii posiadania, jak i użycia. W niektórych krajach posiadanie gazu pieprzowego jest w ogóle zabronione prawnie i wiąże się z karami pieniężnymi, a także możliwością odpowiedzialności karnej.

Mapa legalności gazu pieprzowego

Aby ułatwić Ci podróżowanie, a jednocześnie uchronić od konieczności przeszukiwania prawa obowiązującego w każdym kraju z osobna, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie dot. legalności gazu pieprzowego w EUROPIE, w formacie PDF. Zestawienie z powodzeniem możesz wydrukować i umieścić w teczce z dokumentami, co pozwoli  posiłkować się nią podczas planowania podróży i przekraczania granic.

Mapę możesz pobrać uzupełniając poniższy formularz. Zostanie Ci ona przesłana na podany adres mailowy. Warto pozostać na stałe naszym subskrybentem, każdego członka naszej społeczności poinformujemy o zmianie prawa w danym kraju przesyłając aktualizacje.

europe 23571 640

Mapę CAŁEJ EUROPY możesz pobrać uzupełniając poniższy formularz. Zostanie ona przesłana na podany adres mailowy. Warto pozostać na stałe naszym subskrybentem, każdego członka naszej społeczności poinformujemy o zmianie prawa w danym kraju przesyłając aktualizacje.

Gaz pieprzowy za granicą - akty prawne

Jako jedyny podmiot w Polsce publikujemy informacje dotyczące legalności posiadania gazu pieprzowego za granicą wraz z odniesieniem do konkretnego punktu ustawy, w danym kraju. Jest to szczególnie ważne i wartościowe, ponieważ nasze zestawienie bazuje na źródłach rządowych. Nie podajemy informacji wyssanych z palca ani domysłów lub plotek, jak wiele innych podmiotów publikujących w sieci. Eobrona.pl to źródlo najlepszych informacji i sposobów, związanych z legalną samoobroną.

Odniesienie do konkretnych ustaw w danych Państwach otrzymasz, TYLKO jeśli pobierzesz mapę legalności i zapiszesz się na nasz NEWSLETTER.

gaz pieprzowy w albanii

Albania

jest nielegalny

gaz pieprzowy w austrii

Austria

Ten środek do samoobrony jest legalny w Austrii. Obowiązują jednak dodatkowe obostrzenia (Aby się dowiedzieć jakie, pobierz mapę legalności z linku poniżej). 

gaz pieprzowy w polsce 2

Polska

Gaz pieprzowy na terenie Polski jest w pełni legalnym środkiem służącym do samoobrony, zakup w naszym sklepie dozwolony jest dla osób pełnoletnich. Przepisy nie regulują maksymalnej pojemności i stężenia OC. 

gaz pieprzowy w portugalii

Portugalia

Gaz pieprzowy w Portugalii jest legalny. 

gaz pieprzowy w szwajcarii

Szwajcaria

Ten środek do samoobrony jest legalny w Szwajcarii. Obowiązują jednak dodatkowe obostrzenia (Aby się dowiedzieć jakie, pobierz mapę legalności z linku poniżej). 

gaz pieprzowy w rosji

Rosja

Ten środek do samoobrony jest legalny w Rosji. Obowiązują jednak dodatkowe obostrzenia (Aby się dowiedzieć jakie, pobierz mapę legalności z linku poniżej). 

gaz pieprzowy w belgii

Belgia

jest nielegalny.

gaz pieprzowy na bialorusii

Białoruś

jest nielegalny.

gaz pieprzowy w bosni

Bośnia i Hercegowina

jest legalny.

gaz pieprzowy w bulgarii

Bułgaria

W sierpniu 2017 roku, na włoskiej plaży w Rimini została napadnięta para z Polski. Mężczyzna został dotkliwie pobity, a kobieta wielokrotnie zgwałcona. Sprawcami było 4 napastników z Afryki.

Zadzwoń i zamów

15 819 32 31

gaz pieprzowy w chorwacji

Chorwacja

gaz pieprzowy w czarnogorze

Czarnogóra

jest nielegalny.
gaz pieprzowy w czechach

Czechy

Ten środek do samoobrony jest legalny w Czechach. Obowiązują jednak dodatkowe obostrzenia (Aby się dowiedzieć jakie, pobierz mapę legalności z linku poniżej).
gaz pieprzowy w danii

Dania

Ten środek do samoobrony jest legalny w Danii. Obowiązują jednak dodatkowe obostrzenia (Aby się dowiedzieć jakie, pobierz mapę legalności z linku poniżej). 

gaz pieprzowy w francji

Francja

Ten środek do samoobrony jest legalny we Francji. Obowiązują jednak dodatkowe obostrzenia (Aby się dowiedzieć jakie, pobierz mapę legalności z linku poniżej).
gaz pieprzowy w grecji

Grecja

jest nielegalny.
gaz pieprzowy w hiszpanii

Hiszpania

Ten środek do samoobrony jest legalny w Hiszpanii. Obowiązują jednak dodatkowe obostrzenia (Aby się dowiedzieć jakie, pobierz mapę legalności z linku poniżej).
gaz pieprzowy w holandii

Holandia

jest nielegalny.
0
Przypadków gwałtu

Liczba gwałtów i usiłowania gwałtu dokonana przez migrantów w Niemczech podskoczyła o 20%. Z 2 706 przypadków w 2017 roku, do 3 261 w 2018 r.

gaz pieprzowy w irlandii

Irlandia

jest nielegalny.
gaz pieprzowy na islandii

Islandia

jest nielegalny.
gaz pieprzowy na litwie

Litwa

jest legalny.
gaz pieprzowy w niemczech

Niemcy

Ten środek do samoobrony jest legalny w Niemczech. Obowiązują jednak dodatkowe obostrzenia (Aby się dowiedzieć jakie, pobierz mapę legalności z linku poniżej).
gaz pieprzowy w norwegii

Norwegia

jest nielegalny.
gaz pieprzowy w rumunii

Rumunia

jest legalny.
gaz pieprzowy w slowacji

Słowacja

Ten środek do samoobrony jest legalny na Słowacji. Obowiązują jednak dodatkowe obostrzenia (Aby się dowiedzieć jakie, pobierz mapę legalności z linku poniżej).
gaz pieprzowy w turcji

Turcja

jest nielegalny.
gaz pieprzowy na ukrainie

Ukraina

gaz pieprzowy w wielkiej brytanii

Wielka Brytania

W okresie od marca 2018 do marca 2019 doszło do 43 500 przestępstw z użyciem noża, na terenie Anglii i Walii. Jest to wzrost o 42% niż w okresie 2010-2011, od którego zaczęto prowadzić te statystyki.

0
Przestępstw z użyciem noża

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *